close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 23 kwietnia 2017

  Pani Joanna Wronecka, podsekretarz stanu w MSZ przyjęła w dniu 19 kwietnia 2017 r. pięcioosobową delegację Tajlandzko-Polskiej Parlamentarnej Grupy Przyjaźni, goszczącej w Polsce na zaproszenie Przewodniczącego Senackiej Grupy Polsko-Tajlandzkiej p. senatora Waldemara Kraski z PiS.

  Wizyta tajskich parlamentarzystów jest rewizytą po  pobycie w Tajlandii przedstawicieli Senackiej Grupy Polsko-Tajlandzkiej (8-12 sierpnia 2016). Grupa Przyjaźni Tajlandzko-Polskiej ukonstytuowała się w Tajskim Narodowym Zgromadzeniu Legislacyjnym w listopadzie 2015 r. Jej przewodniczącą jest pani Khunying Songsuda Yodmani.

   

  W bieżącym roku, jesienią, Polska i Tajlandia będą  obchodzić 45-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych oraz  120. rocznicę wizyty Jego Królewskiej Mości Chulalongkorn, Ramy V na ziemiach polskich. Wiceminister  Wronecka wskazała, że obydwie te rocznice stanowią wspaniałą okazję do prezentacji kultury i historii współpracy naszych krajów. Podkreśliła szczególne znaczenie współpracy parlamentarnej we wzmacnianiu wzajemnych relacji. Obie strony wyraziły zadowolenie z rozwijających się kontaktów między naszymi społeczeństwami czego przykładem są polscy turyści w Tajlandii czy tajscy studenci w Polsce. Pani J. Wronecka wyraziła nadzieję, że wizyta tajskich gości, których program pobytu przygotowano we współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów Jabłek, przyczyni się do wzmocnienia  współpracy gospodarczej miedzy Polską i Tajlandią.

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: