close

• Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
  • AKTUALNOŚCI

• 3 października 2018

Reprezentacja Polski zajęła 1. miejsce w Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018. Siatkarze w znakomitym stylu pokonali drużynę z Brazylii i sięgnęli po drugi tytuł mistrzów świata z rzędu. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Bartosz Kurek.

Tegoroczny turniej odbywał się w 9 miastach zlokalizowanych we Włoszech i Bułgarii. Wzięły w nim udział 24 reprezentacje ze wszystkich kontynentów na świecie.  Turniej przyciągnął na stadiony blisko 400 tys. osób, a sam finał zgromadził przed telewizorami ponad 9 mln Polaków.

Prezydent Andrzej Duda, w sobotę, wręczył odznaczenia zarówno polskim siatkarzom jak i sztabowi szkoleniowemu. Odznaczony został również Selekcjoner Reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn Vital Heynen oraz jego asystent Alfons Vranken.