close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 24 września 2018

  Film Łukasza Palkowskiego, reżysera hitu „Bogowie” opiera się na biografii niesamowitego człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie mogą sięgnąć dna i powrócić nieposkromieni przez upadek. Główny bohater olśnił świat sportu i dzięki temu filmowi zapadł w pamięci szerokiej publiczności na świecie. Zaprasza byśmy poznali jego historię – długą drogę i walkę, którą musiał stoczyć samotnie i sam ze sobą, ze swoimi demonami i największym wrogiem - uzależnieniem, by odnaleźć się na nowo i przetrwać dla tych, których kocha.

  Głównym bohaterem filmu jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min: 46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

   

  Festiwal Filmów Unii Europejskiej powraca do Rangunu w dniach 21 - 30 września 2018 r. 27. edycja festiwalu oferuje najbardziej ambitne, nagrodzone filmy z 17 krajów Europy.

   

  Festiwal organizuje ponownie Delegacja Unii Europejskiej w Mjanmie i Instytut Goethego we współpracy z ambasadami krajów UE (w tym z Ambasadą RP w Bangkoku i Biurem Ambasady w Rangunie). Pokazane zostaną filmy także z krajów spoza UE, w tym z Izraela, Norwegii i Szwajcarii.

   

  Festiwal Filmów Unii Europejskiej to najdłużej istniejący festiwal filmowy w Mjanmie, który w przeszłości przyciągał 10 000 odbiorców każdego roku. Filmy pokazywane są w legendarnym kinie Nay Pyi Taw w centrum Rangunu. W tym roku pokazy po raz pierwszy gościć będzie również bardziej kameralna Goethe Villa położona blisko jeziora Kandawgyi. Jak zwykle filmy wyświetlane są w oryginalnej wersji językowej z angielskimi napisami.

   

  Wstęp wolny.

   

  Program Festiwalu na załączonym plakacie.

   

  Zdjęcia z filmu: R. Palka

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: