close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 21 września 2018

  Znaczenie Tajlandii i całego regionu Azji Południowo-Wschodniej dla polskiej polityki zagranicznej wciąż rośnie – powiedział wiceszef polskiej dyplomacji Bartosz Cichocki podczas wtorkowych konsultacji ze swoim odpowiednikiem z Królestwa Tajlandii Virasakdiem Futrakulem.

  Wiceministrowie spraw zagranicznych omówili najważniejsze kwestie inwestycyjne i handlowe, w tym współpracę przemysłów obronnych, rolno-spożywczą, sektorów finansowych, turystyczną i edukacyjną. - Cieszy nas stały wzrost wolumenu wymiany handlowej między naszymi państwami. Liczymy na dalsze otwarcie rynku Tajlandii dla polskich produktów, w szczególności rolno-spożywczych – podkreślił wiceminister Cichocki.

   

  Wiceszef polskiej dyplomacji przedstawił ponadto priorytetowe kierunki działań Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019, a także przybliżył zagadnienia związane z przygotowaniami do konferencji COP24 w Katowicach. Wiceministrowie wymienili również opinie na temat sytuacji politycznej w Europie i bezpieczeństwa – w Azji.

   

  Wiceminister Cichocki wyraził nadzieję na kontynuowanie przez Tajlandię procesu demokratyzacji i podkreślił, że Polska, podobnie jak cała Unia Europejska, liczy na przeprowadzenie przez władze w przewidzianym terminie wiarygodnych wyborów parlamentarnych. Rozmówcy omówili perspektywy rozwoju stosunków politycznych na poziomie bilateralnym i regionalnym.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: