close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIZYTA W WYDZIALE KONSULARNYM

 • W celu zarezerwowania wizyty w Wydziale Konsularnym istnieje możliwość dokonania rejestracji w systemie e-Konsulat (www.e-konsulat.gov.pl).

   

  Obligatoryjna rejestracja wizyt w systemie e-Konsulat dotyczy wniosków o wydanie wiz Schengen i wiz krajowych. Przekazanie wniosku w formie elektronicznej do urzędu nie oznacza jego automatycznego przyjęcia. Nie biegnie również od tego momentu termin na jego rozpatrzenie. Nie zwalnia to również aplikanta z obowiązku wydrukowania formularza, jego podpisania i osobistego dostarczenia do urzędu w wyznaczonym terminie. Wniosek opłaca się podczas wizyty w urzędzie.

   

  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób.

   

  Zapisów w systemie e-Konsulat nie wymagają sprawy z zakresu pomocy konsularnej, wypadki losowe, odbiór paszportów i innych dokumentów.

   

  Przy każdej wizycie w Wydziale Konsularnym należy pamiętać o zabraniu ze sobą polskiego dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

   

  Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.

   

  Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia Wydział Konsularny jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc.

   

  Jeśli nie macie Państwo dostępu do Internetu,  wizyty można umawiać również telefonicznie – wyłącznie pod numerem telefonu +66 2 079 7300.  

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: